Biurowy niezbędnik, czyli czy szafa aktowa jest potrzebna w Twojej firmie?

W dobie komputerów, większość informacji, gromadzimy na twardych dyskach lub w firmowych sieciach. Poza wersją elektroniczną, należy jednak posiadać również wersję papierową. Tę trzeba odpowiednio chronić. Wszystkich pracodawców obowiązuje RODO, w związku z czym, nikt nie chce wycieku drażliwych danych.

Szafy metalowe aktowe to ważne wyposażenie

Szafy metalowe biurowe są koniecznością w każdym biurze. Pozwalają one zachować porządek i bezpieczeństwo, przechowywanych akt i dokumentów. Odpowiedniej wielkości szuflady pomagają posegregować zawartość, np. alfabetycznie. Umożliwia to szybkie odnalezienie potrzebnych w danej chwili dokumentów. Taka szafa aktowa metalowa powinna znaleźć się w każdym dziale kadr czy księgowości. Docenią ją osoby, które lubią dbać o porządek i organizację. To niezwykle ułatwia codzienną pracę!

Czy nie zagracą przestrzeni?

Wiele osób obawia się, że szafy metalowe aktowe nie będą zbyt wdzięcznym elementem wystroju wnętrza. Po pierwsze, design w biurze nie jest najważniejszy. Po drugie, obecnie meble metalowe różnią się od tych, znanych nam z lat ’80 czy ’90. Posiadają zgrabniejszą linię, przyjemne kolory, które można dopasować do swojego indywidualnego gustu. Poza tym, szafy metalowe biurowe nie muszą zajmować całej ściany. Można na początek ograniczyć się do jednej szafki, która posiada, np. trzy szuflady. Taka Szafa aktowa może stanąć pod ścianą, pod oknem, lub w okolicy biurka, dzięki czemu pracownik zawsze będzie miał ją pod ręką.


Bezpieczeństwo

Szafa aktowa pozwala na zadbanie o bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów. Wykonana z dobrej jakości metalu – jest dość ciężka, więc trudno ją ukraść. Jeśli zaś chodzi o jej zawartość, ta może być chroniona zamkiem, do którego klucze będzie posiadała jedynie odpowiedzialna osoba. Należy pamiętać o tym, aby zawsze zamykać ją przy każdorazowym opuszczeniu biura.


Tego typu mebel jest również bezpieczny dla przechowywanych dokumentów pod innym względem. Nie dopuści do ich zniszczenia. Szafy wykonane są z metalu. W związku z tym chronią swoją zawartość przed zmoknięciem, np. gdy uruchomią się zraszacze alarmu przeciwpożarowego. Nie posiada również szybek, ani okienek. Dzięki temu do wnętrza nie przedostają się promienie słoneczne, a dokumenty nie wyblakną. Dzisiejsze szafy metalowe aktowe zabezpieczane są specjalną farbą proszkową i powłoką antykorozyjną. Zapewnia im to długowieczność i ochronę przed rdzą.
Jeśli zastanawiasz się, gdzie zdobyć najlepsze metalowe meble dla Twojego biura, warto poszukać w sieci. Znajduje się tam kilka sprawdzonych i zaufanych sklepów, które spełnią Twoje wymagania. Do nich zalicza się sklep https://lobbysklep.pl. To miejsce, w którym kupisz szafy metalowe biurowe wysokiej klasy, które zagwarantują bezpieczeństwo Twoim dokumentom.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.